Yhteystiedot

Yhteystiedot

Keskustakirjasto Oodi

Töölönlahdenkatu 4
00100 Helsinki
oodi@hel.fi
09 310 85000

Helsingin kaupunki

Anna-Maria Soininvaara

Keskustakirjasto Oodin johtaja
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
anna-maria.soininvaara@hel.fi

Katri Vänttinen

Helsingin kirjastopalvelujen johtaja
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
katri.vanttinen@hel.fi

Pirjo Lipasti

Keskustakirjasto Oodin johtava suunnittelija
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
pirjo.lipasti@hel.fi

Kari Lämsä

Keskustakirjasto Oodin palvelupäällikkö
Tilat ja tapahtumat
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
kari.lamsa@hel.fi

Laura Norris

Keskustakirjasto Oodin palvelupäällikkö
Kokoelma, Lasten ja nuorten palvelut
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
laura.norris@hel.fi

Tia Jokinen

Keskustakirjasto Oodin palveluesimies
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
tia.jokinen@hel.fi

Sami Jyläs

Keskustakirjasto Oodin palveluesimies
Logistiikka
Helsingin kaupunginkirjasto
Kulttuuri ja vapaa-aika
sami.jylas@hel.fi

Marjo Haatainen

Viestintäasiantuntija
Kulttuuri ja vapaa-aika
Viestintä- ja markkinointipalvelut
marjo.haatainen@hel.fi

Anna Vihanta

Viestintäsuunnittelija
Kulttuuri ja vapaa-aika
Viestintä- ja markkinointipalvelut
anna.vihanta@hel.fi

esteeton

Esteettömyys

Rakennuksen suunnittelussa on kiinnitetty erityistä huomiota esteettömyyteen.

talo

Tilojen varaus

Keskustakirjaston Oodin tilojen varauskalenteri aukeaa viikolla 50 Varaamossa. Maksuttomiin ryhmätiloihin voi tehdä varauksia 28.12. alkaen. Maksullisiin tapahtumatiloihin, auditorioon ja Maijansaliin, voi tehdä varauksia viikolla 3 alkaen.

Katso myös maksullisten tilojen hinnasto.

Ennakkovarauksia voit tiedustella osoitteesta oodi.tilat@hel.fi.

YIT, viestintä

Johanna Savolainen

Viestinnän asiantuntija
Johanna.savolainen(at)yit.fi

Kristina Broman

Brand Manager
Kristina.broman(at)yit.fi